Az igazi elegáns férfi tudja, hogyan viselje csuklója legszebb "ékszerét". Te vajon tudod?
Most olyan óraviselési "szabályok", jó tanácsok következnek, amik felfoghatók egy íratlan etikettként is.
Megdöbbennél ha tudnád, hogy mennyien nem ismerik ezeket.
Öt ilyen szabályt mutatunk be, amikre sajnos manapság nem nagyon figyelnek oda az emberek.
Ez egyúttal azt is jelenti, hogy sokan megbuknának a teszten, ha értékelni kellene. Te vajon hányat ismersz közülük?
Az óra egy ékszer is egyben, főleg az elegáns, minőségi japán vagy svájci órák. Így ehhez illően tudnod kell néhány dolgot a viselésükről.
Jobb vagy baloldalt
Ez a kérdés sokakat érdekel. Hol hordjuk az órát, melyik kezünkön? Mit mond erről az etikett?Ehhez azt kell mérlegelned, hogy melyik kezeddel írsz, csinálsz dolgokat. Ha tehát bal kezes vagy, akkor a jobb csuklódon kényelmes az óra, ha pedig jobb kezes vagy, akkord fordítva.
Így ugyanis meg tudod nézni az időt anélkül, hogy ez különösebben megakasztana téged az aktuális teendőidben.
A megfelelő óra a megfelelő alkalomra
Abba a hibába sokan beleesnek, hogy az órát nem megfelelően választják ki egy-egy alkalomhoz. Például futáshoz, sportoláshoz inkább felvesznek egy elegáns, de amúgy nem kifejezetten strapabíró vagy kényelmes órát.Vagy egy szűkre szabott öltöny alá egy kifejezetten nagy órát, ami kipúposodik az öltöny szára alól.
Sokszor az is illúzióromboló lehet, ha egy egyszerű hétköznapi viselethez veszel fel luxus kinézetű órát. Az óra ugyan öltöztet, de fontos, hogy jól felöltözz az órához magához is.
Hol legyen az óra
Sokan nem tudják, hogy nem mindegy az sem, hol hordod az órádat a karodon belül. Az órának nem szabad nyomnia a csuklódat, nem lehet a csukló csontod előtt, sem pedig egyenesen rajta.A legjobb az, amikor a csuklócsontod után van, így nem nyom, nem szúr, és nem zavara viselete.
Máskülönben kellemetlen érzés fog majd a hatalmába keríteni, és folyamatosan tudatja majd veled az óra, hogy bizony a karodon van és szorít!
Pontosan simuljon rád
Ez egy nagyon fontos szabály. Az órának nem lehet túl nagynak vagy túl kicsinek, szűknek lennie. Mindkettő képes ugyanis kellemetlenségeket okozni számodra.A túl szűk óra szoríthat, kikezdheti a bőröd, irritációt okozhat. Ha pedig túl laza, akkor gyakorlatilag "lötyög" a karodon, ami megint csak nem jó.
A megfelelő méretű óra
Sokan esnek abba a hibába, hogy maga az óra nem megfelelő méretű. Egyes testtípusokhoz, alakokhoz bizonyos méretű órák egyszerűen nem állnak jól.Neked pedig az a legfontosabb, hogy az órád öltöztessen, ne pedig nevetség tárgyává tegyen téged.
Az óra átmérőjének ebben kulcs jelentősége van.
Egy időben divatosak voltak a szándékosan túlméretezett órák, szerencsére ez a divat már kikopóban van. Ez azért volt elhibázott irány, mert az óra az összes figyelmet magára vonja, és bizarr hatást kelt.
Ha ezeket az óraviselési szabályokat betartod, garantáljuk, hogy még inkább növeli a megjelenésed hatását, bárhol, bármikor jelensz meg egy közösségben!
OSZD MEG másokkal is!